EST | RUS | ENG | FIN

Site/SITEMAP

+372 443 4618

Viru | Lasnamäe | Pärnu Kesklinna | Cardens

Prindi

Hambaimplantatsioon

Nõuanne:

Loe lisa dr.Timo Paberit poolt avaldatud artiklist " Hammaste implantatsioonist", mis on avaldatud hambaraviportaalis Hambaarst.ee

Hambaimplantatsioon on kõige turvalisem, esteetilisem ning loomulikum viis hammaste asendamiseks. Hambaimplantaadi alus ehk spetsiaalne kruvi paigaldatakse väikese lõikuse abil lõualuusse, asendamaks puuduvaid hambajuuri.

Kruvile valmistatakse luustumise järgselt metallokeraamiline kroon ehk nn. kunsthammas. See võimaldab säästa lõualuud, mis kõigi teiste proteesiliikide puhul ei ole alati võimalik, kuna nende abil taastatakse vaid nähtav osa hambast.

Implantaatidede on võimalik kinnitada ka mitmest tehiskroonist koosnev sild

Tehisjuur on valatud puhtast allergiat mittepõhjustavast titaanist, mis kinnitub luu sisse. Operatsioon tehakse kohaliku tuimastusega ja see võib kesta kuni paar tundi. Suukirurg istutab implantaadi lõualuusse kasutades erilisi puure.

3-6 kuu möödudes kui titaankruvid on lõualuusse kinni luustunud kinnitab hambaarst hambatehniku valmistatud proteesi suhu. Vahepealsel ajal kannab patsient ajutist proteesi.

Millised on ravi eeldused? Kõigepealt peab olema säilinud piisavalt lõualuud. Ravi õnnestumise eelduseks on ideaalne suuhügieen. Patsient peab olema valmis käima iga 3-9 kuu järel kontrollis. Vanusepiiranguid raviks implantaadiga ei ole. Enne ravi alustamist vajatakse põhjalikku uurimist, mis sisaldab röntgenuuringuid ja kipsmudeli analüüsi.