EST | RUS | ENG | FIN

Site/SITEMAP

+372 443 4618

Viru | Lasnamäe | Pärnu Kesklinna | Cardens

Prindi

Tehiskroonid ja sillad

Nõuanne:

Proteesimise eesmärk on taastada patsiendi hammaskond ning suuõõne võimalikult normilähedane funktsioon ja esteetika.

Kroone kasutatakse ulatuslikult hävinenud või trauma tagajärjel purunenud hamba taastamiseks.

Hambalaboris valmistaud hambakrooniga asendatakse kahjustunud hamba krooniosa. Elus hamba puhul valmistatakse kroon vastavalt lihvitud hambale. Kui hammas on surnud või suures ulatuses kahjustunud, tuleb kroon valmistada eelnevalt hamba juure sisse kinnitatud vastava ankruga (tihvtiga ehk kruviga) panuse peale.

Kroone on võimalik valmistada nii metallist kui ka hamba värvi materjalist. Kõige hambasõbralikumaks proteesimaterjaliks peetakse kullasulameid nende parajalt sobiliku kulumiskiiruse, töödeldavuse ja reageerimatuse tõttu.

Järjest rohkem kasutatakse tänapäeval keraamilisi materjale (portselani). Nende parimaks omaduseks on hambavaabaga võrreldav esteetilisus. Moodsate kinnitamismeetodite kasutamisega ei ole enam probleemiks liigne haprus.

Hetkel kasutatakse ehk kõige enam kahe eelpool toodud materjali ühendamist - metallokeraamikat, mille puhul valatud väärismetall kaetakse esteetilise keraamilise kihiga. Tulemuseks on hambale täpselt istuv esteetiline ning vastupidav kroon

Silda kasutatakse puuduva hamba (hammaste) asendamiseks ja/või suure hambavahe täitmiseks.

Sildprotees tsementeeritakse tugihammastele, mis piiravad hammasteta tühikut. Erinevalt eemaldatavatest proteesidest, pole fiskeeritud sildproteesi võimalik patsiendil ise eemaldada.

Kes vajavad sildproteese?

Sildprotees sobib kõigile, kellel mõni hammas puudub ning kellel pole probleeme suuhügieeniga.Kui puuduvaid hambaid sillaga mitte asendada, hakkavad naaberhambad liikuma tühiku poole, mille tagajärjel suureneb kaariese ja igemehaiguste oht, mis halvemal juhul võib lõppeda ka hammaste kaotusega.